“Black out” ΔΕΗ — Αγώνας Μυγδονιακού vs Νίκης Αλεξανδρούπολης

“Black out” ΔΕΗ — Αγώνας Μυγδονιακού vs Νίκης Αλεξανδρούπολης, 3—2 ώρες.
IMG_7332
Σ’ έναν αγώνα που δεν τελείωσε ποτέ, χθες Τετάρτη 18/1/2017 στο γυμναστήριο Κονταξοπούλειο του Ωραιοκάστρου για την 4η αγωνιστική της Β’ Φάσης του κυπέλλου Ελλάδος, το volley μεταξύ των ομάδων Μυγδονιακού και Νίκης Αλεξανδρούπολης ξεκίνησε με καθυστέρηση στις 7.οο μ.μ και διεκόπη περίπου στις 12 τα μεσάνυχτα.
Τότε είχε σημειωθεί η 5η κατά σειρά διακοπή ρεύματος και το σκορ ήταν 2—1 σετ και 14—8 στο 4ο σετ υπέρ του Μυγδονιακού. Στην τελευταία επαναφορά του ρεύματος υπήρχε μειωμένος φωτισμός και ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει οριστικά το παιχνίδι. Η τύχη πλέον του αγώνα θα κριθεί από την ΕΟΠΕ.
Ο αγώνας δεν αντέχει κριτικής καθ’ ότι οι αθλήτριες και των δυο ομάδων καταταλαιπωρήθηκαν αφού κάθε περίπου μισή ώρα είχε διακοπή ρεύματος, μετά ξανά ζέσταμα και μετά ξανά έναρξη του αγώνα. Η ομάδα του Μυγδονιακού κατά διαστήματα έπαιξε πολύ καλό volley σαν ίσος προς ίσο την ομάδα της Νίκης που ανήκει στην Α2 εθνική κατηγορία, και αν υπήρχε λίγος χρόνος ακόμα είχε πολλές πιθανότητες να κερδίσει τον αγώνα αφού είχε μια σεβαστή διαφορά στο σκορ στο 4ο σετ.
ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΣ : (Άντζυ Τρύψια) Τσιτσιπλάμη Ελένη (C), Μποσταντζόγλου Ελένη, Πρόνινα Χριστίνα, Καραγιάννη Θέη, Χατζίκου Βίκυ, Καραντάκη Δήμητρα, Ξανθοπούλου Μαρτίνα (L), Βεργή Γωγώ, Λάκη Ειρήνη, Λάκη Μαρία, Ρωφαλίκου Στέλλα, Φούρα Ξανθή, Πατέλη Λίτσα, Καραγιαννίδου Λαμπρινή.
ΝΙΚΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ : (Ανδρεάδης Ιωάννης) Σιούγγαρη, Νικολαΐδου, Νικολάου, Καρακύκλα, Καλογεροπούλου, Παρισάκη Λυμπεροπούλου (L) Τζήλλα, Καράμπαλη, Παπάζογλου.