TKD: Την 5η θέση κατέκτησε ο Τελικοστογλου απο τον Α.Σ. Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης

Πρώτη μέρα αγώνων του Παγκόσμιου Πρωτάθληματος TKD στην Γουαδαλαχάρακαι και την 5η θέση κατέκτησε ο Τελικοστογλου Αποστόλης απο τον Α.Σ.  Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης στην κατηγορία τον 80κ.

Σε μια κατηγορία με συμμετοχή 60 αθλητών μετά από τρεις αγώνες με αθλητές από το Πόρτο Ρίκο, Κολομβία και Ισπανία κατέκτησε την 5 θέση.

Αυτή η διάκριση προσθέτει 30 βαθμούς στο Ολυμπιακό raking list με στοχο την Ολυμπιάδα στο Παρίσι του 2024.

Η αθλήτρια Καλτεκη Φαίδρα δεν τα κατάφερε με την Ισπανίδα αθλήτρια και έχασε μετά από μεγάλη και αξιόλογη προσπάθεια.